خانه - آشپزی گیاهی - کیک کوچک کدو تنبل

کیک کوچک کدو تنبل

برای ۴ نفر
مواد لازم
پوره کدو تنبل ( تازه یا به صورت کنسرو ) ۲ فنجان
آرد سفید فراوری نشده ۲ فنجان
آرد کامل گندم یک و نیم فنجان
نیشکر نصف فنجان
کره وگان نصف فنجان
بیکینگ پودر ۲ قاشق چایخوری
زنجبیل ۱ قاشق غذا خوری
نمک میوه نصف قاشق چایخوری
طرز تهیه
برای درست کردن پوره کدو تنبل، اول از همه کدو تنبل را پوست می کنیم و سپس آنرا خرد می کنیم (مهم نیست که اندازه قطعات چقدر باشد؛ تکه های ریزتر کمی سریع تر می پزند) و کمی روغن زیتون و کمی نمک روی آنها بریزید و آنها را حدود ۱۰ یا ۱۵ دقیقه، تا زمانیکه نرم شود، بخار پز کنید. سپس آنرا در ظرف قرار می دهیم. حدود ۲ فنجان از آن، نیاز داریم. با فرو بردن قاشقی در کدو تنبل می توانید تشخیص دهید که بافتش، خوب و نرم شده است. کدو تنبل بخار پز شده را می کوبیم و له می کنیم و از این طریق پوره کدو تنبل درست می کنید.
یک و نیم فنجان آرد گندم سبوس دار، دو فنجان آرد سفید ارگانیک، و کره وگان را کمی مخلوط می کنید؛ کره وگان و شکر قهوه ای و بیکینگ پودر را اضافه می کنیم، نمک میوه، زنجبیل را هم ریخته و باهم مخلوط میکنیم بطوریکه مواد خشک و کره مان بخوبی باهم مخلوط شوند. و حالا پوره کدوتنبل را اضافه خواهیم کرد. و دوباره می توانید این را با دستانتان یا قاشق مخلوط کنید.
اگر بنظر می آید که کمی خشک است، از اینرو از کدو تنبل کمی بیشتر به آن اضافه کنید که در این کیک ها حاوی رطوبت است.
آن را داخل سینی پخت قرار بدهید. کمی آرد به دست خود بزنید، آن را بشکل گرد درست کنید و پهن کنید در حدود۱ تا ۲ سانتی متر بسته به میزانی که شما دوست دارید ضخامت داشته باشد و سپس قبل از اینکه آن را در فر بگذارید، آنرا به صورت تکه هایی برش بزنید و می توانید آنرا به هر تعداد تکه که می خواهید، برش بزنید؛باید آن را در فر نسبتا داغ، در دمای حدودا ۲۱۵ درجه سانتی گراد بمدت حدودا ۱۲ دقیقه بپزید تا تمام آن ها قهوه ای طلایی بشوند.

Print Friendly

Latest posts by malihe GH (see all)

همچنین ببینید

کیک یخچالی

کیک یخچالی

برای ۲ نفر مواد لازم تخم مرغ یک عدد شکر یک لیوان شیر دو لیوان ...

کیک فنجانی

کیک فنجانی کره بادام زمینی

برای ۱۲ نفر مواد لازم سه چهارم فنجان شیر سویا ۲ قاشق چایخوری سرکه نصف ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارسال