خانه - آشپزی گیاهی - تورتیری وگان

تورتیری وگان

برای ۵ نفر

مواد لازم

مواد لازم برای تهیه خمیر کلوچه

آرد تصفیه شده ۵ فنجان
روغن ترد کننده گیاهی نیم کیلو گرم
سودا (یا نمک میوه) ۱ فنجان

مواد داخل تورتیری

توفوی بسیار سفت دو پنجم فنجان
پیاز متوسط خرد شده ۱ عدد
ساقه کرفس ریز شده ۱ عدد
روغن زیتون ۲ قاشق غذا خوری
ریحان ۱ قاشق چایخوری
آویشن ۱ قاشق چایخوری
دارچینیک دوم قاشق چایخوری
میخک یا فلفل آسیاب شده یک چهارم قاشق چایخوری
سس سویا ۴ قاشق غذا خوری
تخم کرفس یک چهارم قاشق چایخوری
رب گوجه فرنگی یک دوم فنجان
برنج پخته شده ۲ فنجان
مواد لازم جهت سس غذا
روغن زیتون ۲ قاشق غذا خوری
آرد۲  قاشق غذا خوری
عصاره سبزیجات (یا آب) ۱ فنجان
سس سویا (در صورت تمایل) ۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه

برای درست کردن این غذا ما به ۲ پوسته کلوچه نیاز داریم. پس به خمیر شیرینی نیاز داریم. برای درست کردن آن ابتدا در داخل آردمان یک حفره ایجاد می کنیم، سپس روغن را به آن اضافه کرده و هم می زنیم، حاصل یک خمیر رگه رگه شده است، سپس دوباره در وسط آن یک حفره ایجاد کرده و سودا یا نمک میوه را به آن اضافه می کنیم. سریعا سودا را ریخته و می پوشانیم تا گاز آن از بین نرود( دقت کنید تا لحظه ای که آن را نمی خواهیم با مواد مخلوط کنیم باز نکنیم)، بعد آن را با مواد مخلوط کرده، احتیاج به ورز دادن زیاد ندارد، فقط به شکل توپ در می آوریم، روی آن را پارچه کشیده و به مدت یک ساعت در یخچال می گذاریم .

طرز تهیه مواد داخل خمیر

ابتدا ماهیتابه را گرم کرده ، سپس روغن زیتون را در آن ریخته، پیاز، کرفس، ادویه ها، آویشن، ریحان، دارچین، میخک، تخم کرفس را به ترتیب داخل ماهیتابه ریخته و برای ۲-۳ دقیقه تفت می دهیم تا پیاز ها اندکی نرم شوند و سپس توفو خرد شده، رب گوجه فرنگی،سس سویا و برنج پخته شده امان را به آن اضافه می کنیم و به خوبی با هم مخلوط می کنیم؛ اجازه می دهیم تا آب مخلوطمان به خوبی کشیده شود .
خمیر ها را از یخچال خارج کرده و آن را نصف کرده و به صورت دو لایه جدا از هم پهن می کنیم، روی یک لایه خمیر تا آنجا که کامل خمیرمان را پر کند داخل آن مواد می ریزیم، اگر خمیرتان کامل پر شده است، احتیاج به استفاده همه مواد نیست. سپس لایه دیگر خمیر را هم بر روی آن قرار داده و و با چنگال دو لایه را به خوبی به هم وصل می کنیم. بر روی سطح آن چند برش کوچک می دهیم تا بخار آن خارج شود. از قبل فر را گرم کرده و به مدت ۲۰ دقیقه در فر ۱۸۰ درجه سانتی گراد می گذاریم تا روی آن کاملا طلایی شود.

طرز تهیه سس

روغن زیتون را به اضافه آرد کرده، می گذاریم به مدت یک دقیقه با هم بجوشند، در این حال عصاره سبزیجات و سس سویا را به آن اضافه کرده و اجازه می دهیم تا این عصاره غلیظ شود.

همچنین ببینید

آکف نده ی گیاهی

آکف نده ی گیاهی

برای ۶ نفر مواد لازم ۲ پیمانه ماش ۴ پیمانه برنج ۴ عدد کدوی متوسط ...

جوجه گیاهی

جوجه گیاهی

برای ۴ نفر مواد لازم روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری پیازچه خرد شده ۱ عدد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارسال