خانه - آشپزی گیاهی - آکف نده ی گیاهی

آکف نده ی گیاهی

برای ۶ نفر

مواد لازم

۲ پیمانه ماش
۴ پیمانه برنج
۴ عدد کدوی متوسط
۴ عدد بادمجان متوسط
۱ عدد سیب زمینی بزرگ
۳ عدد سیب زمینی متوسط
۳ عدد گوجه
۳ عدد هویج متوسط
روغن، فلفل قرمز، فلفل سیاه، نمک، گرد لیمو، زردچوبه به مقدار کافی

آکف نده ی گیاهی
آکف نده ی گیاهی

طرز تهیه

ابتدا ماش ها را پاک کرده و بعد از شست و شو به مدت ۲۰ دقیقه در آب می جوشانیم تا پخته شوند. برنج را جهت آبکش کردن روی گاز گذاشته و چند دقیقه قبل از اینکه برداشته شود ماش های پخته شده را به آن اضافه نموده و بعد از یک یا دو قل برنج و ماش را آبکش می کنیم.

کدو، بادمجان، هویج و سیب زمینی های متوسط را به صورت حلقه های ریز در آورده و در ظرفی به نمک، زردچوبه، گرد لیمو، فلفل قرمز و فلفل سیاه آغشته می نماییم. سپس آن ها را در ته قابلمه با روغن مایع کاملا تفت می دهیم به طوری که رنگ آن ها طلایی گشته و به عبارتی سرخ شود.

مواد سرخ شده را از قابلمه خارج نموده و سیب زمینی بزرگ را به صورت حلقه های گرد ورقه ورقه کرده و ته قابلمه می چینیم. سپس مواد سرخ شده را بر روی سیب زمینی های چیده شده ریخته و بعد نصف برنج و ماش های آبکش شده را به آن ها اضافه می کنیم. حالا گوجه ها را نصف کرده و روی برنج ها می چینیم و در آخر مابقی برنج و ماش ها را روی گوجه ها ریخته و پس از اضافه نمودن مقداری روغن و آب می گذاریم تا دم بکشد. پس از اینکه غذا دم کشید کل قابلمه را در یک سینی بزرگ وارونه می کنیم.

این غذا را می توان با سالاد شیرازی و سس سویا سرو نمود. می توانید در پخت این غذا از مواد دیگری مانند قارچ، فلفل دلمه، شلغم، پیاز ریزشده و … نیز استفاده نمایید.

شاد باشید.

Print Friendly

Latest posts by malihe GH (see all)

همچنین ببینید

تورتیری وگان

تورتیری وگان

برای ۵ نفر مواد لازم مواد لازم برای تهیه خمیر کلوچه آرد تصفیه شده ۵ ...

سوشی گیاهی

سوشی گیاهی

برای ۴ نفر مواد لازم شوید خرد شده ۱۰۰ گرم برنج ۲ پیمانه گشنیز ۱ ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارسال